Рецепт за ФРАНЦУСКА СУПА на познатиот кувар!

Рецепт за ФРАНЦУСКА СУПА на познатиот кувар!

Ако досега не сте биле љубител на кромид и лук, после овој рецепт сигурно ќе ги обожавате. Џек Скалфани ќе ви покаже како да направите една од неговите омилени супи.

Состојки:

  • путер
  • 6 главици сечкан кромид
  • 6 чешниња лук
  • 1/2 шолја бело вино
  • 3 шолји пилешка чорба
  • 3 шолји конзервирана говедска чорба
  • 1 лажичка сенф
  • 4 парчиња тост леб
  • 1 шолја рендано швајцарско сирење
  • 1/2 шолја рендан пармезан

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула