РУЧЕК НАБРЗИНА: Печен компир кој изгледа светски

РУЧЕК НАБРЗИНА: Печен компир кој изгледа светски

Направете совршен печен компир кој кога ќе го извадите од рерната е толку вкусен и примамлив.

Состојки:

  • 16 млади компири
  • 50 гр путер
  • 3 чешниња лук
  • магдонос
  • зачини

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате