Чоколадни бомбици готови за миг – без шеќер, нема ниту печење

Чоколадни бомбици готови за миг – без шеќер, нема ниту печење

Направете вкусни, лесни и брзи чоколадни бомбици без шеќер и без мака во кујната.

Состојки:

  • 50 гр маргарин
  • 200 гр чоколадо за готвење
  • 1 пудинг од чоколадо
  • 1 ванилин шеќер
  • арома од рум или ванила
  • лешници

Поготовка:

  1. 50 грама маргарин се остава да се омекне, па добро се мати, па се додава 180 гр. Чоколадо изрендано и останатите 20 грама се сечат на коцки.
  2. Откако се ќе поврзете со миксер се додава лажичка екстракт од ванила или рум по желба и се додава пудингот и ванилиниот шеќер.
  3. Се прават топчиња па се валкаат во лешници.

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате