ВКУСОТ НА ЛЕТОТО: Царски колач со праски

ВКУСОТ НА ЛЕТОТО: Царски колач со праски

Летно, освеќително, овошно, вкусно, има ли подобро? На каналот на Шерпица е поставено видео за подготовка на прекрасен колач со праски.Ова е постапката:

 

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате