Стави јајце во тегла па го поли со оцет – досега непознат рецепт кој прави чуда

Стави јајце во тегла па го поли со оцет – досега непознат рецепт кој прави чуда

Досега непознат рецепт кој верувајте прави чуда за телото. Ви требаат јајце и оцет, а со нивна помош ќе го регулирате и намалите нивото на шеќер во крвта.Се вари јајце и се лупи, па се става во вода во која има лажица оцет. Оставете го така да преноќи, па изедете го наутро јајцето.

Во текот на јадењето исшијте и шолја вода во која сте додале и оцет.

Овој лек е евтин и ефикасен.

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

 

singlepost_text