ПОЈАДОК ЗА 2 МИНУТИ, АМА БУКВАЛНО:  Мини проја со сирење

ПОЈАДОК ЗА 2 МИНУТИ, АМА БУКВАЛНО:  Мини проја со сирење

Направете појадок или мезе за буквално две минути. Ова е супер и за изненадни гости.

Состојки:

  • 2 јајца
  • 1 шолја јогурт
  • 2 шолји брашно
  • ½ шолји масло
  • ½ прашок за пециво
  • ½ лажички сол
  • 300 гр сирење

Ingredients

 

 

 

Се се мати со шица во сад, се сипува во сад и се пече на 200 степени 15 минути.

Повеќе на Готви.мк:

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

singlepost_text