Следи пекол па потоа нагла промена на времето

Следи пекол па потоа нагла промена на времето

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и слаб претежно северен ветер. Попладне на планините понекаде ќе има умерено наоблачување.Утринската температура ќе се движи од девет до 18, а дневната од 27 до 34 степени.

УВ-индексот ќе има вредност 9.

Во Скопје слично време, сончево со мала облачност, во попладневните часови и со слаб северен ветер.Утринската температура ќе се спушти до 15, а дневната ќе достигне до 33 степени.

Следува период на претежно стабилно кон средината на неделата и многу топло време со понатамошен пораст на дневната температура. Преку денот ќе има умерено наоблачување и локална појава на краткотраен дожд, повеќе од четврток особено во деновите од викендот кога е можна и појава на грмежи пред се во западните делови од земјата.

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате