Сок од компир – ќе го правите секој ден, многу е лековит

Сок од компир – ќе го правите секој ден, многу е лековит

Иако делува чудно, сокот од лимон е многу здрав. Има лековити својства, убива болести и го јакне имунитетот. Еве за што се користи и како се прави:

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

Тазе домашен леб

Полнет запечен леб

Домашниот леб на мајче Вера

Домашен леб со маслинки

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)