ЧИНИ САМО 10 ДЕНАРИ: Најевтиниот зеленчук на пазарите е и најздравиот

ЧИНИ САМО 10 ДЕНАРИ: Најевтиниот зеленчук на пазарите е и најздравиот

Најевтиниот зеленчук на пазарите е и најздравиот, а еве и зошто е тоа така:Ротквиците кои кај нас ги има во изобилство, помага за проблеми со желудникот, ја подобрува работата на цревата, и варењето на храната, а помага и за исфрлање на токсините.

Ма многу калиум, калциум, витамин Ц, фосфор и помага за заздравување на рани на телото, за работата на мозокот, и топење на мастите.

Помагаат и за намалување на срцевите заболувања.

Повеќе на Готви.мк:

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text