КРЕМАВО И ВКУСНО: Киндер чоколадни коцки

КРЕМАВО И ВКУСНО: Киндер чоколадни коцки

Ќе ги обожава цело семејство. Киндер чоколадни коцки се одличен десерт за целото семејство.Кога готвењето преминува во задоволство…се што е потребно и подготовката се прикажани во следното видео објавено на каналот на Бебина кујна на Јутјуб.

 

Повеќе на Готви.мк:

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа