Додајте го овој зачин во шолја јогурт – килограмите ќе се топат

Додајте го овој зачин во шолја јогурт – килограмите ќе се топат

Циметот се препорачува на лица кои имаат проблеми со вишокот килограми, го регулира нивото на шеќер во крвта, и помага за да се одржи диета.Го јакне имунитетот, исто така уништува и ќелии на рак и леукемија, и ја подобрува активноста на мозокот.

Во комбинација со јогурт кој исто така се препорачува за слабеење, може даго тргнете салото на стомакот, како и бутовите.

Во 2 дл јогурт ставете 1 лажиќка цимет и промешајте.

Ова е прв и последен оброк во денот.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

Тазе домашен леб

Полнет запечен леб

Домашниот леб на мајче Вера

Домашен леб со маслинки

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

singlepost_text