ЦРНАТА ЛИМОНАДА Е ХИТ ОВА ЛЕТО: Напивка која прави чуда за вашето здравје!

ЦРНАТА ЛИМОНАДА Е ХИТ ОВА ЛЕТО: Напивка која прави чуда за вашето здравје!

Освен што оваа лимонада е црна па затоа се издвојува од било која домашна напивка, нејзините корисници тврдат дека прави чуда за здравјето и го чисти телото од токсини.

Ако ве одбива црната боја, ќе бидете изненадени од вкусот кој е идентичен на обичната лимонада.

Главната состојка е онаа која всушност ја нарекуваат чудотворна, а се работи за активен јаглен кој нема вкус, но е здрав и има способност за исфрлање на штетните материи од телото.

Состојки:

  • 4 чаши филтрирана или флаширана вода
  • 1/4 шолја свеж сок од лимон
  • 1/4 лажичка активен јаглен (една таблета)

Начин на подготовка:

  1. Измешајте ги сите состојки и по желба додајте уште лимон. Напивката послужете ја ладна.

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко