Пред да пукате пуканки потопете ги во вода – звучи чудно но еве зошто

Пред да пукате пуканки потопете ги во вода – звучи чудно но еве зошто

Ако се припремате да гледате филм ќе ви бидат потребни и пуканки, а за да ви излезат совршени  еве што треба да направите:Пред да ги испукате, пуканките потопете ги 10 минути во вода па почекајте да се исушат.

Благодарение на овој трик, пуканките ќе бидат покрупни од оние кои не се претходно потопени во вода.

Повеќе на Готви.мк:

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко