Направете ЛАМБАДА колач – еве зошто е посебен

Направете ЛАМБАДА колач – еве зошто е посебен

Направете колач кој освежува, не е премногу благ, има супер вкус. Ламбада е рецептот кој ви треба. Еден од оние колачи кои се популарни со години и брзо се споделуваат.Ова е се што ви треба, а видеото ќе ви покаже и како да го подготвите:

 

Повеќе на Готви.мк:

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text