Ова овошје е џек-пот за телото – сега е евтино на пазарот, а толку е здраво

Ова овошје е џек-пот за телото – сега е евтино на пазарот, а толку е здраво

Праските се одлична храна ако сакате да симнете килограми и да живеете здраво. Една праска содржи 30 до 50 калории и нема воопшто маснотии, па помага во слабеењето.Има голем број витамини А и Ц добри за кожата, а добри се и за косата. Затоа, ако јадете праски косата ќе ви биде поздрава и погуста.Праските помагаат ако имате проблем со варењето и исфрлањето на храната од организмот, а добри се и за бубрежните заболувања.

Благотворно делуваат и на очите и го подобруваат видот.

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

 

 

singlepost_text