Бурек на пекарски начин

Бурек на пекарски начин

Сите знаеме дека бурекот е цар на се месено, и сите уживаме во него. Ви нудиме супер рецепт за бурек на пекарски начин. Иако летно време не сакаме да стоиме до шпорет, душата понекогаш бара некој деликатес, а ние ви го нудиме најдобриот.

Повеќе на Готви.мк:

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

singlepost_text