СУПЕР СЕНДВИЧ: Може да нахрани десет луѓе!

СУПЕР СЕНДВИЧ: Може да нахрани десет луѓе!

Како од една векна леб да доручкуваат десет луѓе?

Кога не знаете што да подготвите за доручек или вечера, а имате стар леб, направете супер сенвич полн со кашкавал.

Состојки:

  • стар багет или обичен леб
  • кашкавал
  • малку растопен путер или маргарин
  • сечкан магдонос
  • лук во прав

Начинот на подготовка е премногу едноставен, а погледнете го во ВИДЕОТО во прилог:

 

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука

 

singlepost_text