Ставете ја оваа билка на ќошевите дома – нема да видите повеќе бубашваба

Ставете ја оваа билка на ќошевите дома – нема да видите повеќе бубашваба

Постојат многу лесни и евтини начини да се ослободите од инсектите во домот. Ако сакате да им кажете збогум на бубашвабите од кои има инвазија периодов, ви требаат неколку евтини и паметни домашни трикови.Употребет ловор. Бубашвабите го мразат мирисот на ловор, па затоа ставете го во ќошињата. нема повеќе да видите бубашваба или некој друг инсект.

Земете омекнувач за алишта, разредете го со малку вода и ставете од него или испрскајте во ќошевите од тоалетот или местото каде најчесто ги гледате непоканетите гости во домот, тие ќе нема да се појават поради миризбата!

Овие бубачки бегаат и од течност за плакнење уста, бидејќи не го поднесуваат мирисот.

Пробајте, навистина делува!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

РИЗНИЦА ОД ЗДРАВЈЕ: Сок од домати – 1001 причина зошто да го пиете

Како прави Италијанци: Направете вкусни брускети со домати

Закрепнете со кремаста чорба од домати и моркови

ПОДОБРО ОД БОЛОЊЕЗЕ: Сос од домати и босилек

Готово во два потега: Тестенини со шери домати

Никој нема да им одолее – Ќофтенца во сос од домати и пармезан

Смути со шери домати – нов здрав вкус во кујната

ТРИК НА ГОДИНАТА: Исечете 20 домати за 5 секунди