Ако видите нешто вакво во лубеница веднаш фрлете ја – еве зошто е опасно

Ако видите нешто вакво во лубеница веднаш фрлете ја – еве зошто е опасно

Лубеницата спаѓа помеѓу најпопуларните овошја на светот, поради нејзината свежина која содржи многу вода и хранливи материи кои се супер за летниот период.Исто така е супер за слабеење поради ниската вредност на калории кои ги содржи.

Исто така може и да направите чај од семките на лубеницата, кои се здрави за вашето срце и може да помогне во третирање на многу болести вклушувајќи го и канцерот.Тие се ефикасни за регулирање на крвниот притисок и артеросклероза.

Лубеницата е здрава и треба да биде на вашето секојдневно мени, но како да знаете да ја изберете вистинската!?

Дали досега имате купено лубеница која има пукнатина во внатрешноста на самата средина?

Ако приметите такво нешто веднаш фрлете ја  зошто таа лубеница е одгледана на вештачки начин и не е здрава за конзумирање.

Ваквите лубеници со дупка на средина се поврзуваат со тумор и невролошки пореметувања па затоа останете подалеку од нив.

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате