Најубавиот и најбрз колач со јагоди – погледнете како да го направите!

Најубавиот и најбрз колач со јагоди – погледнете како да го направите!

Во следната видео снимка погледнете како да направите брз колач со јагоди. Се прави со врела вода и баш затоа е мек како пена.

Состојки:

  • 4 јајца
  • 200 гр кристал шеќер
  • 250 гр брашно
  • 6 лажици масло
  • 9 лажици врела вода
  • 1 прашок за печиво
  • 1 ванилин шеќер
  • 300 гр јагоди

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text