Витамини еден тон, мириса на лето: Направете сок од вишни

Витамини еден тон, мириса на лето: Направете сок од вишни

Направете го сокот од вишни кој е вкус на нашето детство. Оваа витаминска бомба има супер вкус.Еве што ви треба и каква е постапката:

 

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

РИЗНИЦА ОД ЗДРАВЈЕ: Сок од домати – 1001 причина зошто да го пиете

Како прави Италијанци: Направете вкусни брускети со домати

Закрепнете со кремаста чорба од домати и моркови

ПОДОБРО ОД БОЛОЊЕЗЕ: Сос од домати и босилек

Готово во два потега: Тестенини со шери домати

Никој нема да им одолее – Ќофтенца во сос од домати и пармезан

Смути со шери домати – нов здрав вкус во кујната

ТРИК НА ГОДИНАТА: Исечете 20 домати за 5 секунди