Полнети мини пици какви што не сте пробале!

Полнети мини пици какви што не сте пробале!

За доручек или вечера, одлучете сами…

Она што е клучно за овој рецепт е единствениот начин на подготовка. Ќе ве воодушеви и ќе уживате во секоја постапка.

За многу домаќинки ова ќе биде предизвик и веруваме дека многу ќе го испробаат.

Од намирници ќе ви бидат потребни: фета сирење, моцарела, шери домати, чедар, листови босилек, пршута, лосос, павлака.

За сос користете кечап со зачини по желба, а начинот на подготовка погледнете го ВИДЕОТО во прилог:

 

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки