Пита од домашни кори (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Пита од домашни кори (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Оваа пита е за сите оние домаќинки кои сакаат да експериментираат во кујна…

Состојки:

  • 750 гр брашно + брашно за посипување
  • 1 лажичка сол
  • 6 јајца
  • 100 мл вода
  • 250 гр маргарин
  • 400 гр сирење
  • 1 јајце за прелив
  • 1 лажица кисела павлака

Начинот на подготовка погледнете во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text