Четири намирници а вкусот сјаен: Највкусен рецепт за компир салата

Четири намирници а вкусот сјаен: Највкусен рецепт за компир салата

Направете највкусна компир салата која е евтина и со само 4 состојки.

Состојки:

  • 4 компири
  • 100 гр грчко сирење
  • 5-6 лажици мајонез
  • 3 јајца
  • сол по вкус

 

 

Компирите се варат во солена вода, па се лупат. Во сад се ставаат така да го покријат целото дно, па се мачка мајонез, па се ренда сирење, па се ставаат јајца.Постапката се повторува.

Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?