НАЈВКУСНОТО ЈАДЕЊЕ: Шницли полнети со кашкавал

НАЈВКУСНОТО ЈАДЕЊЕ: Шницли полнети со кашкавал

Овие шницли со кашкавал идеално се сложуваат со сезонска салата…

Состојки:

 • 4 шницли
 • 200 гр кашкавал
 • сол
 • малку масло

Начин на подготовка:

 1. Загрејте ја рерната на 200 степени.

   

 2. Исчукајте ги шницлите, малку посолете и на секоја ставете рендан кашкавал.

   

 3. Свиткајте ги шницлите и прицврстете ги со чепкалки.

   

 4. Намастете плех со масло, ставете ги шницлите и печете околу 40 минути во зависност од рерната.

   

 5. Послужете со сезонска салата.

 

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо