ВИДЕО ХИТ: Прстени од тесто со сирење и лукче – мезе за оцена 10

ВИДЕО ХИТ: Прстени од тесто со сирење и лукче – мезе за оцена 10

Ако сакате нешто крцкаво, вкусно, неодоливо, ви нудиме супер идеја. Направете уштипци или прстенчиња од тесто со сирење и лук.Имаат неодолива арома, лесно се прават и се вкусни, совршени за цело семејство.

Иако летно време сите сакаме да не стоиме до шпорет, некогаш сакаме и да си ја почастиме душата со деликатес, па еве нешто брзо и вкусно.

 

Повеќе вести на Готви.мк

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата