Напиток во кој се колнат сите ѕвезди – за здравје, слабеење и имунитет

Напиток во кој се колнат сите ѕвезди – за здравје, слабеење и имунитет

Еве за што точно е добар напитокот кој последните неколку години стекна голема популарност, во кој се колнат големите ѕвезди и кој се смета за елискир на младоста.Напитокот од топла вода и исцеден лимон станал елискир на младоста за сите холивудски ѕвезди, а некои тврдат дека со негова помош ја намалуваат телесната тежина. Но, колку всушност има вистина во тоа?

-„Топлата вода со лимон всушност не предизвикува намалување на телесната тежина“ – вели Алиса Рамсеј – нутриционист.

Но, во секој случај пиењето вода со или без лимон е секогаш добро и помага на метаболизмот, поттикнува мокрење, но и намалување на надуеноста.

Доколку имате желудечни проблеми овој напиток би можел да ги зголеми вашите симптоми.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува