Кнедли со вишни (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Кнедли со вишни (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Кнедлите се омилени во многу домови, а сега ви претставуваме кнедли со вишни! Ако ги направите по овој рецепт, нема да згрешите!

Состојки:

  • 300 гр варен компир
  • 300 гр брашно
  • 50 гр маргарин
  • 250 гр вишни
  • 150 гр презла
  • 100 гр маргарин
  • 50 гр шеќер

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе на Готви.мк:

ЛЕСНО И БРЗО: Домат чорба со кнедли

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула