ДАМИ СТИГНА ЛЕТОТО: Со евтино овошје целулитот ќе го снема

ДАМИ СТИГНА ЛЕТОТО: Со евтино овошје целулитот ќе го снема

Портокалот е познат како здраво овошје полно витамини, а ако го користите и на телото, ќе кажете збогум на целулитот.Издвојте секој ден 15 минути за масажа и на критичните делови со целулит масирајте се со портокал, со кружни движења. Така ќе се ослободите од насобраните течности и целулитот.

Времето и темпото на масажата одредете го сами, но бидете нежни.

Повеќе вести на Готви.мк

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата