Симнува 80% од салото на стомакот – толку прост а толку ефикасен рецепт

Симнува 80% од салото на стомакот – толку прост а толку ефикасен рецепт

Прости, едноставен и брз рецепт, а најефикасен за симнување сало.

Состојки:

  • 1 лажица сода бикарбона
  • ½ шолји вода
  • Сок од лимон

 

 

Се се меша и се пие шолја секое утро, се додека не постигнете идеална килажа според вас.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО)

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките