Убавината е во едноставните нешта: Кекси колачиња по најдобар рецепт

Убавината е во едноставните нешта: Кекси колачиња по најдобар рецепт

Направете вкусни ситни кекси колачиња. Брзо се прават а видеото на Шерпица ќе ви ја покаже постапката, како и потребните намирници. Добар апетит!

 

Повеќе на Готви.мк:

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

Малиџано – одличен домашен рецепт