Како во кафеана: Највкусното полнето пилешко на трпеза

Како во кафеана: Највкусното полнето пилешко на трпеза

Направете вкусно полнето месо, пилешко по најдобар рецепт.

Состојки:

  • 500 гр пилешко
  • 1 лаж сенф
  • 1 лаж павлака
  • 1 лаж вегета
  • бибер
  • маслиново масло
  • печурки по желба

 

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата