Исфрлете ги отровите од телото – ОВАА напивка ќе ви помогне во тоа!

Исфрлете ги отровите од телото – ОВАА напивка ќе ви помогне во тоа!

Спојот од четири моќни сојузници против отровите во телото е вистински начин да му помогнете на своето тело.

Детокс напивката содржи лимон кој е главна состојка во борбата против токсини. Додајте уште четири моркови, едно јаболко и една лажичка куркума во прав.

Сите состојки освен куркумата ставете ги во соковник, а добиениот сок ставете го во чаша. Во подготвената напивка додајте лажичка куркума.

Овие четири намирници се идеални за чистење на бубрезите, а се богати и со витамини и други хранливи материи. Напивката можете да ја пиете секој ден, а препород на организмот е загарантиран!

Единствено што се бара од вас е да бидете упорни во намислата да му помогнете на своето тело.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула