Уштипци од тиквици (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Уштипци од тиквици (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

За доручек, за вечера, како предјадење… – направете вкусни уштипци од тиквици по рецептот на Милица Михаиловиќ:

Состојки:

  • 1 поголема тиквица
  • околу 100 гр брашно
  • 1 јајце
  • 1 лажичка сол
  • 2-3 лажици маст или масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка