ТОПИ КИЛОГРАМИ! Рецепт за стара напивка за слабеење!

ТОПИ КИЛОГРАМИ! Рецепт за стара напивка за слабеење!

Сите кои се мачат со вишокот килограми во еден момент стануваат заситени и исцрпени од тешките диети.

Во тие моменти предност треба да се даде на најдоброто од природата бидејќи во неа се крие најголемата моќ и помош, кај здравствените тегоби, но и кај борбата со вишок килограми.

Ви донесуваме рецепт за напивка која ќе ја задоволи вашата потреба од храна, но истовремено ќе ги топи вашите вишок килограми.

Станува збор за комбинација на активни состојки кои го забрзуваат метаболизмот и го чистат телото од токсини и вишок маснотии.

Состојки:

  • 1 шолја сок од домати
  • 1/4 шолја сок од лимон
  • 1 лажица рендан ѓумбир
  • 1 лута пиперка
  • целер

Начин на подготовка:

  1. Измешајте сок од домати, сок од лимон, ѓумбир и мелена лута пиперка. Ќе добиете 220 мл напивка.
  2. Послужете во стаклена чаша и додајте стебла целер кои ќе ги јадете пиејќи ја напивката.
  3. Оваа напивка се пие помеѓу оброци.

 

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко