Измеша кора од портокал и оцет – крајниот резултат ефикасен за домаќинките

Измеша кора од портокал и оцет – крајниот резултат ефикасен за домаќинките

Сите домаќинки знаат дека е невозможна мисија да се исчистат маснотиите од рерната, па затоа ви нудиме генијален рецепт.Се што ви е потребно е портокал, јаболков оцет и сода бикарбона.

Кората од портокал се става во тегла, се залева со оцет и се остава така пет дена па се процедува, по што се додава сода.

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате