Овој напиток ќе ве ослободи од салото кое виси на стомакот

Овој напиток ќе ве ослободи од салото кое виси на стомакот

Ако имате сало на стомакот кое ви виси и поради тоа ја губите самодовербата, ова е решението за вас:

Состојки:

  • 1 лажица куркума во прав
  • 1 лажица ѓумбир во прав
  • 5 лажици лимонов сок
  • стевија
  • 1 литро вода

 

Сварете литро вода па ставете ги состојките. Добро измешајте и испијте го во текот на денот.

Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?