Само еден лимон на ден и ќе решите голем здравствен проблем

Само еден лимон на ден и ќе решите голем здравствен проблем

За лимонот е откриено какви лековите својства има уште од дамнешни времиња, Лимонот има само 17 калории, 0,6 грама протеини, 0,2 грама масти и 1,5 грама шеќери.Лимонот е природен лек, ја балансира ПХ вредноста на телото, ги елиминира токсините, ја налаува килажата и го намалува ризикот од мозочен удар, одржува здрав тен, помага при акни и астма.

Исто така помага и при грозница, бидејќи ги опушта крвните жили.

Ако ве болат зглобови можете да се триете со лимон и болката ќе ја снема.

Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?