Риба со печурки – ДЕЛИКАТЕС НА ДЕНОТ

Риба со печурки – ДЕЛИКАТЕС НА ДЕНОТ

Направете превкусна риба со печурки, вистински деликатес.

Состојки:

  • 500 гр шампињони
  • 2 риби
  • 2 главици кромид
  • 2 лимони
  • 1 дл масло
  • 1 лажица зачин
  • Бибер
  • Сол

 

 

 

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)