Ќофте на медитерански начин – ќе го обожавате! (ВИДЕО)

Ќофте на медитерански начин – ќе го обожавате! (ВИДЕО)

Немате идеја што да зготвите за ручек, еве одличен предлог – направете ќофте на медитерански начин…

Состојки:

 • 350 гр мелено месо
 • 1 јајце
 • 50 гр презла
 • магдонос
 • бибер
 • пипер
 • сол
 • босилек
 • лук
 • кромид
 • 1 тиквица
 • 4 компири
 • 2 домати
 • 1 пиперка
 • масло
 • 200 мл вода

Се пече на 200 степени околу 60 минути. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте