ПО ТУРСКИ РЕЦЕПТ: Катмер бурек за сите прилики (ВИДЕО)

ПО ТУРСКИ РЕЦЕПТ: Катмер бурек за сите прилики (ВИДЕО)

За ручек, вечера или доручек…

Катмер бурек, единствен оброк за семејството и пријателите. Можете да го послужете со јогурт, пиво, а идеален е како доручек или вечера.

Состојки:

  • 800 гр брашно
  • 450 мл вода
  • 1 лажичка сол
  • 500 гр сирење
  • 1 маргарин
  • 2 жолчки
  • малку масло

Деталите за начинот на подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт