Земете кришка домат и тријте ја на лицето – ефектот неверојатен

Земете кришка домат и тријте ја на лицето – ефектот неверојатен

Доматот е зеленчук без калории, погоден за диети, вкусен за јадење, богат со витамини и минерали.Доматот може да го употребите за пилинг и свежина на лицето.

Земете кришка домат и тријте го лицето, ќе видите разлика веднаш.

Повеќе на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?