НЕОДОЛИВИ: Бомбици од кикирики и кокос

НЕОДОЛИВИ: Бомбици од кикирики и кокос

Неодоливи топчиња кои ќе го освојат вашето срце…

Состојки:

  • 200-300 гр кикирики
  • 250 гр маргарин
  • 200 гр ореви
  • 100 гр ситно искршени бисквити
  • сок од 1 лимон
  • кокос (или мелени ореви)

Начин на подготовка:

  1. Сомелете ги кикириките, додајте маргарин и лимонов сок. Убаво соединете, додајте иситнети ореви, а на крај искршени бисквити.
  2. Сè добро измесете, правете мали бомбици од смесата и извалкајте ги во кокос или мелени ореви.

Уживајте!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат