Листовите на оваа билка сварете ги со пиво – ова е ЛЕК ЗА СЕ

Листовите на оваа билка сварете ги со пиво – ова е ЛЕК ЗА СЕ

Знаевте ли дека вишните се богати со витамини А, Ц, Е и фолна киселина, магнезиум и железо, како и влакна. И можете да ги јадете неограничено.Ако направите чај од лисјата на вишните, ќе се решите од целулит, импотенција, проблеми на мочните канали.

Ако ставите лажица исушени ливчиња од вишни и ги прелиете со врело пиво, а смесата ја варите триесетина минути, ќе бидете здрави како дрен.

Се пие три пати на ден по јадење.

Повеќе на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?