Залепете лук со ханзапласт на кожата – резултатот повеќе од неверојатен

Залепете лук со ханзапласт на кожата – резултатот повеќе од неверојатен

Природата ни ги нуди најдобрите и најефикасните природни лекови. Дел од нив се за тешмки болести и проблеми, а дел се превентивни.Лукот е многу ефикасен и здрав, штити од бактерии, инфекции, а се препорачува на празен желудник.

Има повеќе од 400 активни состојки, витамини, минерали, диетални влакна, аминокиселини, есенцијални масла, ензими, железо, селен, фосфор.

Ако го ставите на фластер и го залепите на кожата на местото на кое имате брадавици, тие ќе исчезнат.

Повеќе на Готви.мк:

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

Малиџано – одличен домашен рецепт