Овој лек го криеле со години: Вратете го видот за миг

Овој лек го криеле со години: Вратете го видот за миг

Ако имате проблеми со очите и видот, ви нудиме стар лековит рецепт криен со години.

Состојки:

  • 500 гр ореви
  • 300 гр мед
  • 100 гр алое вера сок
  • 2 лимони

 

Се се чисти, се ситни и соединува па се става во блендер. Се зема лажица пред оброк на ден.

Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?