Јунешко со зеленчук подготвено во рерна

Јунешко со зеленчук подготвено во рерна

Подгответе вкусно јунешко месо со зеленчук…

Состојки:

 • 750 гр јунешко месо
 • 1 главица кромид
 • 2 компири
 • 2 тиквици
 • 2 пиперки
 • 2 домати
 • 2 моркови
 • 300 м вода
 • сол
 • босилек
 • рузмарин
 • лук
 • пипер
 • зачин

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука