НЕМА ПОЕВТИН КОЛАЧ: Шарен колач, мек како душа

НЕМА ПОЕВТИН КОЛАЧ: Шарен колач, мек како душа

Направете шарен колач со брзи и евтини состојки од кујната:

Состојки:

  • 1 јогурт
  • 1 шолја шеќер
  • ½ шолји масло
  • 1 лажица какао
  • 4 јајца
  • 3 шолји брашно
  • 1 пециво
  • 2 ванили

 

 

 

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате