Ќофтиња во павлака – деликатес кој ќе ви стане омилен

Ќофтиња во павлака – деликатес кој ќе ви стане омилен

Сите љубители на месо ќе се израдуваат на овој деликатес. Брзо и лесно се прави, има супер вкус, и е нешто ново и многу едноставно.

Состојки:

  • 1 кг мелено месо
  • 1 главица кромид
  • 2 чешниња лук
  • 2 лажици вегета
  • малку сода
  • ½ лажици прашок за пециво
  • ½ лажички црвен пипер
  • 1 јајце
  • 1 лажица гриз
  • магдонос

 

 

Повеќе поврзани вести на Готви.мк

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава