Едноставни и вкусни: Чоколадни обланди (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Едноставни и вкусни: Чоколадни обланди (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Кога ќе посакате да се засладите – подгответе ги овие неодоливи чоколадни обланди по рецептот на Милица Михаиловиќ.

Состојки:

  • мало пакување обланди
  • 200 гр бисквити
  • 250 мл млеко
  • 300 гр шеќер
  • 180 гр растопено чоколадо
  • 200 гр ореви, крупно мелени
  • 200 гр омекнат маргарин

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта